Ukázková realizace

Veřejné osvětlení

příběh

Revitalizace podchodů na Praze 12 a zvýšení bezpečnosti přechodů pro chodce

U nás v NTL nabízíme a realizujeme výměnu veřejného osvětlení za novou technologii LED, která přináší mnoho výhod. LED diody jsou úsporné, mají delší životnost bez nutnosti pravidelné obměny a umožňují snadné stmívání, což vede ke snížení spotřeby energie. Jen v Praze se nachází celkem 136 000 lamp, a to už je pořádná úspora. „Nových“ lamp je zatím jen kolem 10 000, ale počet se bude postupně navyšovat. Udávaná životnost těchto světel je 25 let. Navíc vydávají teplé bílé světlo, které pozitivně působí na lidskou psychiku. Výměnou starého osvětlení za moderní pomáháme šetřit nejen peníze, ale i životní prostředí. Za posledních 12 měsíců jsme obnovili nebo postavili přes 450 stožárů veřejného osvětlení v Praze, společně s natažením přibližně 30 km kabelového vedení a výměnou přibližně 3 000 svítidel.

V létě a na podzim roku 2023 jsme se podíleli na projektu revitalizace podchodů na Praze 12. Konkrétně jsme u 4 podchodů pro chodce dodávali nové LED osvětlení, abychom mimo jiné zvýšili bezpečnost těchto míst. Akce byla ve spolupráci s TSK a THMP a městskou částí Prahy 12 a v neposlední řadě také se žáky místních základních škol, kteří všechny podchody vymalovali barevnými malbami na různá témata - les a louka či sportovní osobnosti.

Se změnou zimního času bylo třeba dbát na zvýšenou bezpečnost chodců a dětí na přechodech v odpoledních a večerních hodinách. Na podzim 2023 jsme také realizovali 11 přisvětlení veřejných přechodů pro chodce v Praze. Součástí této zakázky bylo i nové osvětlení na dětském hřišti, stejně tak jako nové osvětlení v místech, kde se nachází gymnázium a mateřská škola. Děti i dospělí se tak budou moci i díky nám cítit bezpečně i po brzkém setmění.

fotogalerie
v číslech
4
revitalizované
podchody
12
městská část
Prahy
11
přisvětlených
přechodů